Genel

Avize Temizlemenin Püf Noktaları

Genel ev temizliğin de her ürünün ayrı ve kendine özgü bir temizlik biçimi olduğunu biliyoruz , aydınlatmalar çok dikkatli ve itinalı bir temizliği gerektiren özel ürünlerdir . Avize Temizliği Nasıl Olmalı sorusuna ilk olarak elektrik anahtarının kapalı olduğunu kontrol etmeniz , ampullerin soğuk olması , metal ve benzeri kısımların cam kısımlar ile farklı malzemelerin kullanılması gerektiği ve temizlik malzemelerin de kesinlikle sert temizlik malzemeleri olmaması gerektiği gibi bazı hassas noktaların olduğunu bilerek temizliğe başlanmalı .

Avize Temizlemenin Püf Noktaları sizin avizenizin hangi malzemelerden yapıldığı , cam , metal , ahşap ve akrilik gibi malzemelerin her birinin farklı temizlik ürünleri kullanılarak yapılacağını belirtmeliyiz . Avizeniz tavanta asılı iken temizlemek her ne kadar zor olsa da en çok tercih edilen yöntemdir , ilk olarak avizenin tozunu almalısınız , daha sonra önceden hazırladığınız sirkeli suda ıslatıp iyice sıkacağınız yumuşak dokulu beziniz ile önce avizenin metal aksamını silin ve iyice kurulayın , sonra diğer cam bölümleri temizlemeye geçin .

Avize Nasıl Temizlenir sorusunun yanıtı her avizenin modeline ve hangi malzemelerden üretildiğine göre değişiyor , kristal cam avizelerin temizliği hiç bir kimyasal kullanmadan sadece sirkeli su ve yumuşak dokulu bez ile yapılır ve mutlaka kuru bezle üzerin den tekrar silinir .

Bir önceki yazımız olan Halıların ömrünü uzatan pratik fikirler başlıklı makalemizde halıların ömrünü uzatan pratik fikirler, halınızın ömrünü uzatan fikirler ve pratik halı bakımı fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar