Diy

Cam Kavanoz Üzerine Boya Ve Dekupaj Nasıl Yapılır

Birbirinden güzel tasarımlı cam şişeler , kavanozlar içindeki yiyecek ve içecekler bittiğinde atmaya kıyamadığımız , farklı amaçlar için de olsa kullanım ömrünü uzatarak daha çok işimize yarayan cam kavanozlar ve şişeler Diy çalışmaları içinde yer alan birbirinden güzel fikir ile mutfaklarda daha çooook uzun süre yer alacağa benziyor . Cam Kavanoz Boyama Nasıl Yapılır hatta bir adım daha ileri giderek Cam Üzeri Dekupaj Nasıl Yapılır sorularını titiz bir araştırma ve deneme sonucun da edindiğim bilgileri sizlere aktarmaya çalışacağım . Yaklaşık olarak bir yıl gibi bir sürede kendimi bu alanda geliştirmeye çalışıyorum , profesyonellerden de yardım alarak güzel bir aşama kaydettim diyebilirim .

Cam bir kavanoz veya şişeyi boyamak için olmazsa olmazımız popon sünger fırça , akrilik bir boya , vernik , tutkal ve beğendiğimiz resimler veya güzel desenleri olan peçeteler yapacağımız tasarım için gerekli olan malzemeler . Cam kavanozu popon sünger yardımı ile güzelce boyuyoruz , bir gün bırakıp kuruyunca ikinci kat boyayı uyguluyoruz .

İlginizi Çekebilir : konserve kutusuna peçete dekupaj 

Kuruyan boya üzerine istediğimiz resmi yapıştıracağımız alana önce fırça ile tutkal sürüp resmi yapıştırıyoruz , bu resim peçeteden alınacaksa eğer resmin etrafını ıslak fırça ile belirleyip parmaklarınızın ucu ile çıkarın bu çok doğal bir görüntü oluşturacaktır ve resmi ortasından dışa doğru yavaşça yapıştırın hava kabarcıklarının olmaması gerekiyor , eğer hava kabarcığı oluşmuşsa iğne ucu ile delip bastırın .

Resim yapıştırma işleminden sonra da bir gün kurumaya bırakın , kuruyan resmin üzerine parlak olmasını istiyorsanız vernik sürün mat ve doğal görünsün istiyorsanız tutkal sürün ve kurumaya bırakın . Cam Üzerine Boya Ve Dekupaj Yapılışı işte bu kadar kolay ancak ince detayları dikkatle inceleyerek titiz bir çalışmayı sabırla sürdürmeniz gerekiyor . Mutfağınıza güzellik katacak cam kavanozları çok ucuza kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz şimdiden sizlere kolay gelsin .

Bir önceki yazımız olan Plastik Şişelerden Yaratıcı Geri Dönüşüm Fikirleri 2017 başlıklı makalemizde 2017 geri dönüşüm fikirleri, diy ve plastik şişelerden geri dönüşüm fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorum