Aydınlatma

Dekorasyona Uygun Aydınlatma Seçimi Nasıl Olmalı

Ev dekorasyonunda veya başka her hangi bir yerin ışıklandırılmasında kullanılan Aydınlatma tasarımları farklı özelliklere ve modellere sahip olarak sadece ışık alma ihtiyacını değil estetik tasarımları ile de dekorasyonu tamamlayan eşsiz parçalardır . Dekorasyona Uygun Aydınlatma Seçimi ışıklandırmak istediğiniz alanın büyüklüğü , tavan yüksekliği , genel veya kısmi bir aydınlatma olması gibi detaylar ile belirlenebilir .

Hepimizin bildiği gibi dekorasyonda kullanılan her ürün rengi , modeli ve tarzı ile bir diğerinin devamı niteliğin de olmalıdır , son yıllar da her ne kadar karma stillerin bir arada kullanıldığı dekorasyonlar moda olsa da gene de bir uyum söz konusudur . Aydınlatma Seçimi Nasıl Olmalı sorusunun yanıtı ise nerede ne kadar ışığa ihtiyacınız var bunu düşünerek tercih yapmalısınız , örneğin kitap okuyacaksınız bu durumda genel bir aydınlatmaya gerek yok abajur , lambader ve benzeri ışık ayarı olan aydınlatmalar seçilmeli .

Mutfak , yatak odası , okuma ve dinlenme köşeleri , çalışma masası , koridorlar , özel aksesuarların aydınlatılması , banyolar ve bazı alanları öne çıkarmak için kullanılan spot ve benzeri aydınlatmalar gibi bir çok farklı seçenek mevcut . Uygun Aydınlatma Nasıl Seçilir konusu ile ilgili örnek modelleri inceleyerek şık ve etkileyici dekorasyonlara kaliteli ışık tutabilirsiniz .

Bir önceki yazımız olan 2017 Modern Lambader Aydınlatma Modelleri başlıklı makalemizde 2017 lambader aydınlatma modelleri, 2017 lambader modelleri ve 2017 modern lambader aydınlatmalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar