Genel

Halıların ömrünü uzatan pratik fikirler

Halılar ev dekorasyonun da olmazsa olmaz parçalardan biridir , halınızı yılda bir veya iki kere temizlemek , bahar ve yaz aylarında havalandırmak aslında Halınızın Ömrünü Uzatan Fikirler arasın dan sadece basit bir örnektir ve asla yeterli değildir . İlk günkü ışıltısını , parlaklığını ve yumuşaklığını kaybetmiş halılar evinizin güzel dekorasyonuna düşen gölge demektir . Canlı ve parlak halılar için en pratik bakım fikirlerin den kolaylıkla uygulayabileceğiniz bazı önerilerimiz var . Halılar sık , sık süpürülmeli , halı üzerinde ki tozların diplere inmesine izin vermemelisiniz bunun için de halıları her gün süpürmenizi öneririz . Ayda bir sirkeli su ile halı bezini iyice sıkıp halıları silmelisiniz , sirke halıda oluşan mikropları öldürdüğü gibi ışıltılı bir parlaklıkta verecektir .

Evinizin her bölümünde üzerine mobilyaların ayaklarının izi çıkan halılar için ara , ara mobilyaların yerini değiştirmenizi öneririz , mobilya izlerini ise elektrik süpürgesinin yüksek ayarında ters yöne doğru süpürerek bu izlerden kurtulabilirsiniz . Mobilya izleri için bir başka önerimiz de halının iz olan yerini nemli bir bezle tüylerin tersi yöne doğru iyice silin , ters yöne doğru yatırdığınız tüyleri kurumaya bırakın daha sonra sert bir fırça ile bu alanı fırçalamanız yeterli olacaktır .

Pratik Halı Bakımı Fikirleri arasın da halının ara sıra yönünü değiştirmek son derece faydalı olacaktır , sürekli basılan tüyler hem yapışır hem de yıpranır yer değişikliği tüylerin ezilmesin de eşitlik sağlar ve halınız iyi görünür . Bir önerimizde halıda oluşan lekelerin anın da temizlenmesi olacaktır , sıvıyı tampon yaparak kuru bir bez veya kağıt havlu ile hemen almalı ve lekenin özelliğine uygun temizlik malzemeleri ile temizlemeniz gerekir . Halıların Ömrünü Uzatan Pratik Fikirler ile sizin halılarınız da ilk günkü ışıltısını koruyarak uzun yıllar güzel görünebilir .

 

Bir önceki yazımız olan Evinize Pozitif Enerji Ve Şans Getiren 10 Bitki başlıklı makalemizde evimize enerji ve şans getiren bitkiler, evimize pozitif enerji veren bitkiler ve evimize şans getiren 10 bitki hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar