Diy

Konserve Kutusuna Peçete Dekupaj Nasıl Yapılır

Mutfaklarda her gün çöpe attığımız konserve kutuları , salça kutuları ve benzeri metal kutular boya ve dekupaj çalışmaları ile inanılmaz güzel dekoratif tasarımlara dönüşüyor . Dekupaj Nasıl Yapılır sorusunun cevabını vermeden önce sizler için ben bir çok farklı dekupaj yöntemini araştırıp , deneyim kazanıp bu konu hakkında az da olsa fikir sahibi olduktan sonra cevap vermeyi düşündüm ve her ne kadar amatörce olsa da birbirinden güzel tasarımın sahibi oldum . Cam kavanozlar , ahşap üzerine ve şeklini beğendiğim bir çok farklı zeminde dekupaj uyguladım , ilk çalışmamı gölgede bırakan bir sonraki tasarımlarım sadece mutfakta değil evin farklı köşelerinde de gururla sergileyeceğim sanat eserlerim olarak bir hayli ilgi görüyor .

Diy tasarımları , geri dönüşüm fikirleri her zaman ilgi çekiyor , özellikle de evinize faydası olacak çalışmalar ayrıca keyif de veriyor . Konserve Kutusuna Dekupaj Yapılışı için öncelikle rengine sizin karar vereceğiniz akrilik boya , ponpon sünger , vernik , fırça ve istediğiniz renk ve desenlere sahip peçete . Metal konserve kutusunu ponpon sünger ile bir kat boyayıp bir gün kuruması için bırakın , ikinci gün bir kat daha boya sürün , üçüncü gün eğer hala tam bir kapama söz konusu olmadıysa bir kat daha boyayın ben hiç üçüncü kat boyaya gerek duymadım . Boyası kuruyan kutu üzerine yapıştırmak istediğiniz peçete desenini için peçetenin katlarını ayırıp deseni etrafını ıslak fırça ile çizerek yırtarak çıkartın bu şekilde çok daha güzel oluyor .

Yapıştırmak istediğiniz yere tutkal sürün ve resmin ortasından içinde hava kabarcığı kalmamasına dikkat ederek uçlara doğru yapıştırın kurumaya bırakın . Kuruyan resmin üzerine tutkal sürün gene kurumaya bırakın daha sonra cila sürün ve kuruduktan sonra istediğiniz her köşede bu güzel aksesuarı kullanabilirsiniz . Peçete İle Dekupaj Yapılışı hakkında profesyonellerin çalışmaları arasın dan seçtiğimiz görselleri ve bilgileri sizler için derledik çok daha güzel tasarımlar yapacağınıza eminim şimdiden sizlere kolay gelsin .

Bir önceki yazımız olan Mutfağınızı Süsleyecek 10 Dekoratif Poşetlik Modeli 2017 başlıklı makalemizde 2017 dekoratif poşetlik modelleri, diy ve en güzel 10 dekoratif poşetlik modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar